ATALAY:''KARADENİZ SPOR OYUNLARINI EN İYİ ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ''

                                                           13.09.2006

1. Karadeniz Spor  Oyunları Organizasyon Komitesi, toplantısı Trabzon'da başladı.

 Zorlu Grand Otel'de başlayan toplantının açılışında konuşan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, 11 ülkenin katılacağı 1. Karadeniz Spor  Oyunları'nın organizasyonlarını en iyi şekilde gerçekleştireceklerini söyledi.


''1. Karadeniz Spor Oyunları Trabzon ve çevre illere hayırlı olsun'' diyen Atalay, şöyle devam etti: ''En iyi şekilde bu organizasyonu gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar çok organizasyon yaptık. Karadeniz Spor oyunları için en iyisini başaracağımıza inanıyorum. İlki olmasına karşın diğer ülkelere 'en iyisini Türkiye yaptı' fikrini benimseteceğiz. Karadeniz oyunları, 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Festivali adaylığı olan Trabzon için de bir avantaj olacak.''


Atalay, 11 ülkenin katılacağı 1. Karadeniz Oyunları'nın en az 7 branşta olması zorunluluğunun bulunduğunu ve bu sayıyı artırmayı planladıklarını kaydetti.


Atalay, 2007 yılı Temmuz ayında gerçekleştirmeyi planladıkları 1. Karadeniz Spor Oyunlarını Hopa'dan Samsun'a kadar olan bölgede gerçekleştirmeyi düşündüklerini belirtti.


Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı ve Karadeniz  Spor Oyunları organizasyon komitesi başkanı Yunus Akgül'ün başkanlığını yaptığı toplantının bugün sona ereceği ve organizasyonla ilgili alınan kararların da açıklanacağı kaydedildi.