04.07.2007

 
Yüzme Yarışlarında İstiklal Marşı Sorunu..

400 Metre Karışık Finalinin Madalya Töreninde Ses Cihazı Nedeniyle Sorun Yaşandı. TRT ’nin Naklen Yayını Sırasındaki Aksaklık, Yayın Kesildikten Sonra Giderilerek Tören İstiklal Marşı Çalınarak Yapıldı
 

 

Karadeniz Oyunları’nda bugün yapılan yüzme yarışmaları sırasında düzenlenen madalya töreninde ses cihazından kaynaklanan sorun nedeniyle İstiklal Marşı’nın söylenmesi sırasında meydana gelen aksaklık konusunda kamuoyunun eksik bilgilendiği, törenin gecikmeli olarak İstiklal Marşı çalınarak gerçekleştirildiği bildirildi.

Karadeniz Oyunları Organizasyon Komitesi’nden yapılan açıklamaya göre, Mehmet Akif Ersoy Yüzme Havuzu’nda öğleden sonra yapılan ve Türk Milli Takımı’ndan Gizem Bozkurt’un kazandığı Bayanlar 400 Metre Karışık madalya töreni sırasında ses cihazında arıza meydana geldi. Arızanın giderilmesi çalışmaları sırasında podyumdaki sporcularda aşağı inmek zorunda kaldılar.


Daha sonra arızanın giderilmesi üzerine madalya töreni İstiklal Marşı çalınarak tamamlandı.


Bu konuda hakem komitesi tarafından tutanaklara geçirildi.

Açıklamada, söz konusu saatte TRT 3’den Türkiye ile Moldova arasındaki basketbol müsabakasının naklen yayınlandığı, ancak verilen ara nedeniyle kısa bir süre için yüzme havuzuna bağlantı yapıldığı belirtilerek, madalya töreninin aksaklık yaşanan kısmının ekranlara yansıdığını, TRT’nin tekrar basketbol maçına dönmesi nedeniyle sorun giderildikten sonra yapılan törenin ise ekranlara aksetmediği için yanlış anlaşılmanın meydana geldiği bildirildi.