06.07.2007

 

Trabzon Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu; “Spor; dünya barışına en büyük katkıdır”
 

Başkan Canalioğlu, yayınladığı mesajda sporun dünya barışı için önemli bir araç olduğunu belirterek, oyunlar maskotunun heykelini yaptırarak kentte bir alana yerleştireceklerini söyledi.

 

Trabzon Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu, yarın akşam yapılacak olan kapanış törenlerinin ardından sona erecek olan 1. Karadeniz Spor Oyunları nedeniyle yaptığı açıklamada, sporun dünya barışı için en önemli araç olduğunu söyledi.

         
 

Belediye Başkanı Canalioğlu, Trabzon’da 2 Temmuz’da yakılan 1. Karadeniz Spor Oyunları meşalesinin Doğu Karadeniz Bölgesinin tarih, kültür, sanat ve spor kentinden tüm dünyaya yayıldığını belirterek, “Bu tür organizasyonlar ve spora yapılan yatırımlar gençlerin sosyal ve kültürel açıdan gelişimlerine, kötü alışkanlıklardan korunmasına, özellikle insanlar arasında dostluk, kardeşlik ve dünya barışına önemli ölçüde katkı sağlayacağına inanıyorum. 1. Karadeniz Spor Oyunları organizasyonu sayesinde Trabzon benzer uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapabilecek bir spor alt yapısına kavuşmuştur. Organizasyonun gerçekleşmesinde katkıları bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu, oyunlar nedeniyle Trabzon’a gelen 11 ülkenin genç sporcu, teknik adamı ve izleyicilerine en iyi ev sahipliğini yaptıklarına değinerek, “Bu genç sporcu arkadaşlarımız burada kurdukları dostlukları devam ettirerek, hem Trabzon’un ve Türkiye’nin birer turizm elçisi olacaklar, hem de gelecekte dünya barışına bu sayede katkı sağlayacaklardır.  Trabzon, Rize ve Giresun’da bir hafta süreyle birbirleriyle centilmence yarışan, dostluk ve barış adına önemli kazanımlar elde eden tüm sporcu ve teknik heyetlere sevgilerimi iletiyor, kendilerini tekrar Trabzon’da görmekten mutlu olacağımızı belirtmek istiyorum” diye konuştu.

Başkan Canalioğlu, 1. Karadeniz Spor Oyunlarının ilkinin Trabzon’da yapılmasının anısına oyunlar maskotunun heykelini kentte bir alana yerleştireceklerini de sözlerine ekledi.