TRABZON:YOMRA SPOR SALONU AÇILDI 

 

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Karadeniz Spor Oyunları'nın, Trabzon'u bölgenin ve dünyanın gündemine taşıyacak çok önemli bir organizasyon olduğunu söyledi.

 

Bakan Şahin, sabah yapılan 1. Karadeniz Spor Oyunları'nın üst organı olan Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Toplantısı'na katılamayan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak ile birlikte Trabzon Valisi Nuri Okutan'ı makamında ziyaret etti. Bakanlar Şahin ile Özak, daha sonra Trabzon'un Yomra ilçesindeki Yomra Spor Salonu'nun açılış törenine katıldı.

Bakan Şahin, burada yaptığı konuşmada, Trabzon'da yapılacak olan Karadeniz Spor Oyunları için devlet, hükümet ve yerel yönetimlerin el ele hareket ettiğini ifade etti.

Bakan Şahin, Türkiye'nin Karadeniz Spor Oyunları'ndan alnının akıyla çıkacağını vurgulayarak, “Karadeniz Spor Oyunları, Trabzon'u bölgenin ve dünyanın gündemine taşıyacak çok önemli bir organizasyondur. Bu organizasyondan başarılı bir şekilde ayrılacağız. Türkiye'ye, bölgeye ve Trabzon'a bu yakışır” dedi.

BAKAN ÖZAK

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak ise Trabzon'da yüz yıldır sporun her çeşidinin yapıldığını söyledi.
 

Bakan Özak, Trabzonluların, sporun kalkınmasında ön saflarda yer aldığını belirterek, “Trabzon, sporun her alanında önemli insanlar yetiştirmiştir” dedi.