07.07.2007

 

1. Karadeniz Oyunları sona erdi
 

Türkiye'nin evsahipliğinde 11 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen 1. Karadeniz Oyunları, düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi.
 

 

 

Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadı'nda, Türkiye ile Rusya futbol takımları arasında yapılan maçın ardından geçilen kapanış töreninde, katılımcı ülke sporcuları geçiş yaptı.

İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ile 1. Karadeniz Oyunları Organizasyon Komitesi Başkanı Yunus Akgül birlikte, 2010 yılında 2. Karadeniz Oyunlarına evsahipliği yapacak Romanya'nın Uluslararası Spor Ajansı Başkanı Emanuel Fontenau'ya Karadeniz Oyunları Bayrağı'nı verdi.

  

  

Trabzon Kolbastı ekibinin, yöreye özgü bir oyun olan kolbastı gösterisinin ardından, havai fişek gösterileri eşiğinde oyunlar ateşi söndürüldü.
 

 

ATALAY'A PLAKET

Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'a teşekkür plaketi verdi.

Canalioğlu, ''Oyunlar dostluk, barış ve kardeşlik duygularıyla tamamlanmıştır. Bu oyunlar, genel ve yerel yönetimler, kamu kurum ve kuruluşların koordinesi ve halkımızın desteğiyle gerçekleşmiştir. Emeği geçen herkesi kutluyor, takdir ediyorum. Günün anısına, sayın genel müdür Mehmet Atalay'a teşekkür plaketi takdim ediyorum'' diye konuştu.

Tören, Karadenizli sanatçı Volkan Konak'ın sevilen şarkılarını seslendirdiği konserle sona erdi.

Kapanış törenini, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ve Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu ile çok sayıda vatandaş izledi.