YURTCU:  “Oyunlara katılım bizi memnun etti”

2-8 Temmuz 2007 tarihinde ülkemizde Trabzon, Giresun ve Rize illerinde gerçekleştirilecek olan 1.Karadeniz Spor Oyunlarının hazırlıklarının büyük bir hızla devam ettiğini anlatan Karadeniz Oyunları Genel Sekreteri Elvan YURTCU ülkelerin katılacaklarını bildirmiş oldukları branş ve sporcu sayılarının kendilerini memnun eden rakamlara ulaştığını söyledi.

Karadeniz Ekonomik İş Birliği üyesi olan bütün ülkelerin oyunlara katılacaklarını bildirdiklerini ifade eden Yurtcu: “ Daha önce oyunlara katılmayacaklarını bildiren Moldovya ve Bulgaristan’da katılacaklarını bildirdiler. Bu son derece güzel ve bizi memnun eden bir gelişmedir. Diğer taraftan ülkelerin oyunlara azami oranlarda katılmaları bizi mutlu eden başka bir gelişmedir. Romanya 246 kişilik bir kafile ile oyunlara iştirak ederken, Yunanistan 206 kişilik kafile bildirdi ki; bu rakamın içinde güreş branşı bulunmuyor. Bu rakamlar Karadeniz Spor Oyunlarının güzel ve çekişmeli müsabakaların yaşanacağı bir organizasyon olacağını gösteriyor.” dedi.


Yurtcu, oyunlarda sadece Türk sporcuların yarışması düşünülen Bedensel Engelliler branşına Romanya’nın da sporcuları ile katılacağını belirterek, yaşanan bu son gelişmelerin Karadeniz Spor Oyunları adına kendilerini son derece memnun ettiğini belirtti.