Oyunlar Açılış ve Kapanış Komitesi Başkanı Erşan:
''Trabzon'a Özgü Kolbastı Oyununu Tüm Dünyaya Tanıtacağız''

1. Karadeniz Spor Oyunları'nın açılış ve kapanış törenlerinin görkemli bir şekilde gerçekleştirilmesi için hazırlıklar  sürüyor.

 
 

Karadeniz Oyunları Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada, açılış ve kapanış seremonilerinde Karadeniz ve Trabzon'un da yöresel halk oyunlarını yansıtacak çalışmalar yapıldığı belirtildi.

Karadeniz Spor Oyunları Açılış ve Kapanış Komitesi Başkanlığını yapan, Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitim Bölümü Başkanı Engin Erşan, açılışta özellikle Trabzon kolbastını oynayacak 200 kişilik bir grup oluşturma hazırlığı içinde olduklarını belirtti.

Grubun en iyi şekilde ve uyumlu olması için kolbastıyı bilen veya ilgi duyan kız ve erkek gençler aradıklarını ifade eden Erşan, ''Özellikle 2 Temmuzda yapılacak açılışa damgasını vurmasını beklediğimiz kolbastı ekibinde yer almak isteyenlerin 1 Hazirana kadar, Gençlik ve Spor Trabzon İl Müdürlüğündeki Basın Bürosu ile KTÜ Mediko-Sosyal Merkezi'ndeki Beden Eğitimi Bölümü Başkanlığına başvurmalarını bekliyoruz'' dedi.

Özel giysilerin yanı sıra masrafları da karşılanacak olan kolbastı grubunun haziran ayı içinde belirlenecek program çerçevesinde çalışacağını belirten Engin Erşan, ''Kolbastı grubunu sadece Karadeniz Spor Oyunları için değil, 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları'nda da değerlendireceğiz. Ayrıca ülkemizde veya talep geldiği zaman yurt dışında da gösteriler yapabileceğiz. Trabzon'a özgü bu oyunu tüm dünyaya tanıtacağız. Kolbastıya yatkın olan gençleri bekliyoruz'' diye konuştu.