Atalay "1.Karadeniz Oyunlarına Hazırız"

1.Karadeniz Oyunları Alt Komite toplantısı Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay başkanlığında Zorlu Grand Otelde yapıldı.

 
 

 

   

1.Karadeniz oyunları kapsamında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Trabzon Belediyesi Hizmet sözleşmesi imzaladı. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Kılıç Protokole imza attı.

Alt komite toplantısından önce konuşma yapan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay “Uzun süredir çalışıyoruz. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bu oyunların en iyi şekilde yapılabilmesi için çalışıyoruz. Son 32 gün kaldı. Kalan süre içerisinde eksikliklerimizi tamamlamak, yarım kalan işlerimizi gidermek ve bu süreden sonra yapılabilecekleri gerçekleştirmek için çok hızlı, çok atak bir dönem yaşamamız gerekiyor. Tesislerle ilgili her şey yolunda gidiyor. Atletizm sahası başladığımız en son işti. Çalışmalar hızlı gidiyor. Umduğumuzdan daha önce bitirilip Saha bize teslim edilecek. Muhteşem bir atletizm sahası yapılıyor. Portatif tribün kullanacağız. 2011 için muhteşem bir stadyuma çevireceğiz. Önümüzdeki yıldan itibaren yatırım programına alacağız. Diğer salonlarda sorun yok. Çarşıbaşı ’nda ki sorunlar ve Araklı da ki eksiklikler gideriliyor. Of’u da bugün göreceğiz. Tesislerle ilgili herhangi bir sorunumuz yok. Oyunlar için ödeneklerimizi tamamladık. Organizasyonu kusursuz yapacak mali kaynak sağlandı. Amaç bu oyunları en iyi şekilde organize etmektir. Karedeniz Ekonomik İşbirliği’ne üye 12 ülkenin katılacağı, Toplam 13 branşta oyunların yapılacağı Karadeniz oyunlarında teknik altyapı da federasyonun çalışmalarıyla tamamlanmak noktasındadır. Umduğumuzdan ve hedeflediğimizden çok daha görkemli olacağına inanıyorum. Haziran ayının 12’sinde İstanbul’da Karadeniz Oyunları’nın startını verecek bir resepsiyon vereceğiz. Tanıtım çalışmalarına başlanacak ve bu oyunlar 2007 yılına damgasını vuracak. Türkiye’nin en büyük organizasyonu olacak.

Trabzon halkının da bu büyük organizasyonda Rize ve Giresun halkının ilgisiyle dolu dolu tribünler önünde çok başarılı geçecek. Takımlarımızın da madalya açısında kazançlı olacağı bir oyun düşünüyoruz. Valilik, belediye ve Kredi Yurtlar Kurumu ile yoğun bir çalışma içerisindeyiz.”diye konuştu.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay Karadeniz Oyunlarının yapılacağı tesislerde incelemelerde bulundu.