1. Karadeniz Spor Oyunlarında Görev Alacak

Sağlık Personeli Hazır

 

Oyunlarda Bağımsız Doping Numunesi Alım Görevlisi (BADNAG) ve (ESKORT) olarak görev yapacak Sağlık elemanları 1 Temmuz saat 10.00 Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kamp Eğitim Merkezi’nde toplanacak.

 
 

 

BADNAG kursuna; Tıp Doktoru, Diş Hekimi, Veteriner, Eczacı, Biyolog ile kimyagerlerden oluşan 61 kişi görev yapacak.

1.Karadeniz Oyunlarına katılan sporcuların yurtlarında ve spor salonlarında doping merkezi kurulacak.

Kursta bir konuşma yapan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Daire Başkanı Sultan Seyhan Genel Müdürlük olarak dopingle mücadelede önemli mesafe kaydettiklerini söyledi.

2004 Olimpiyatları ve sonrasında Dünya doping kuruluşu olan WADA 'nın talimatları ve çalışma ilkeleri doğrultusunda Türkiye’de de Dopingle ciddi manada mücadele etmeye başlandığını ifade eden Sultan Seyhan “Eğitim ve Analiz seminerleri ile bu mücadele devam etmektedir. Dopingle sorun yaşayan bir ülke olarak Bakanlık ve Genel Müdürlülüğümüzün Özverili çalışmalarıyla yasal düzenlemeler yapılmaya başlanmıştır. Türkiye anti doping ajansı yasa tasarısı meclis komisyonunda kabul edilmiş meclis ve genel kuruluna gönderilmiştir. Bu, ülkemiz adına dönüm noktası olacaktır. Bu mücadele sonucunda uluslar kamuoyunda olumlu tepkiler alınmış birçok spor organizasyonu ülkemize kazandırılmıştır”  dedi.