Organisazyon Komitesi Başkanı Akgül: "Oyunlara Hazırız"

 
 

Trabzon, Rize ve Giresun'da yapılacak 1. Karadeniz Oyunları'nın Organizasyon Komitesi Başkanı Yunus Akgül, oyunlara hazır olduklarını söyledi.
 

Akgül, yaptığı açıklamada, bazı tesislerde küçük tadilat ve tamiratlar yapıldığını belirterek, ''Bunlar da birkaç günlük çalışmayla bitebilecek duruma gelecek. Organizasyon olarak oyunlara hazırız'' dedi.

Trabzonlular'ın oyunlara ilgi göstermeye başladığını dile getiren Akgül, şöyle devam etti: ''Trabzon'da 300 civarında gönüllü başvurusu var. Sadece bu rakamın Trabzon'dan olması oldukça iyi. Trabzonlular'ın ilgisi sanırım zaman yaklaştıkça çok daha iyi olacak. Ancak yerel gazetelere baktığımızda fazla ilgi göstermiyorlar. Onlardan daha fazla ilgi bekliyoruz. Bu oyunların daha iyi duyurulabilmesi için onlara da iş düşüyor.''

Akgül, 1 Temmuz'da yabancı ülke kafilelerinin Trabzon'a gelmeye başlayacağını belirterek, ''Onlarla da gerekli yazışmalar yapıldı. 12 ülke Karadeniz Oyunları'na katılacak. Onlara en iyi şekilde evsahipliği yapacağız'' diye konuştu.