25.06.2007

1. Karadeniz Oyunlarına Gönüllü Yağıyor

 
 

Trabzon, Giresun ve Rize'de 2-8 Temmuz tarihleri arasında yapılacak 1. Karadeniz Oyunları'na  gönüllü yağıyor.
 

Yedek gönüllülerle birlikte 600 gönüllüye ihtiyaç duyulurken şu ana dek 48 ilden 800 kişi oyunlarda gönüllü olmak için başvuruda bulundu.

Trabzon'dan 300 kişi gönüllülük için başvuruda bulunurken daha önce ÜNİVERSİAD tecrübesi bulunan 160 kişilik İzmir'den gelen grup da oyunlarda görev yapacak.

Gönüllüler Takımı İdari Koordinatörü Filiz Bengütaş, yaptığı açıklamada, oyunlarda görev alabilmek için 800 kişinin başvuruda bulunduğunu belirterek, ''Artık başka kayıt yapmayacağız. Bundan sonra gerekli eğitimleri vermeye başlayacağız'' dedi.

Yedeklerle birlikte 600 gönüllüye ihtiyaç duyduklarını ifade eden Bengütaş, ''Gönüllere vereceğimiz eğitimde Karadeniz insanının, gelen ülke insanlarının yapısıyla ilgili bilgiler aktaracağız. Oyunlara katılacak kişilerle de nasıl iletişim kurulacağına ilişkin eğitimler ve takım çalışması hakkında bilgiler vereceğiz'' diye konuştu.

Bengütaş, gönüllü kişilerin genelde üniversite öğrencileri olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

''İzmir'den gelen 160 kişilik bir grup var. Bu grubun da ÜNİVERSİAD tecrübesi var. Gerçekten gönülden bu işe sarılan çocuklar. Buraya geldik, elimizden geldiğince bütün deneyim ve tecrübemizi aktarmaya çalışıyoruz. Umuyoruz ÜNİVERSİAD'daki başarımızı buradaki oyunlara taşıyacağız ve güzel bir oyun çıkaracağız.''

Gönüllüler Takımı Teknik Koordinatörü Cem Cansız Oğuz ise gönüllü kayıtları karşısında ilginin fazla olmasından memnunluk duyduklarını ifade ederek, ''Trabzonlular da bu organizasyonun ev sahipleri ve fazlasıyla ilgi gösteriyorlar.'' diye konuştu.