26.06.2007

 

Atalay: “Karadeniz Coğrafyasında Dostluk Ve Barış Meşalesi Tüttürecek”

 

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Türkiye’nin son yıllarda sporda dünya çapında organizasyonlara başarıyla imza attığına dikkat çekerek, “Karadeniz oyunları da bunlardan biri olacak. Karadeniz… Bu hırçın ve bereketli dev su, bütün yeşillerin dans ettiği bir yeryüzü cenneti; sadece hamsiden, sadece türkülerden,sadece fıkralardan, hatta sadece futboldan ibaret olmadığını ispat etmeye hazırlanıyor dünyaya…” dedi.
 

Atalay yaptığı açıklamada, Karadeniz Oyunları ile yeni ve büyük bir uluslarası organizasyonun daha gerçekleştirilerek, Karadeniz coğrafyasında dostluk ve barış meşalesinin tüttürüleceğini belirterek şunları söyledi:

“Karadeniz bir dostluk denize haline gelerek etrafındakileri birleştirmesine katkı sağlayacak oyunlar, gerek organizasyonun çapı, gerek bir ilk olması, gerekse Türkiye’nin tanıtımına büyük katkısı nedeniyle altın değerindedir. Bu spor festivalinin ülkemiz için olan öneminin herkes farkındadır. Bu oyunlara destek altın değerindedir. Bunu herkes ve herkesimin desteği ile başaracağız ve ülkemize her alanda kazanç sağlayacağız.”