26.06.2007

 

Karadeniz Oyunlarında Muhteşem Açılış

 

2 Temmuz 2007 Pazartesi günü start alacak 1. Karadeniz Oyunları’nın açılışının muhteşem olacağı bildirildi.

 

Organizasyon Komitesi Başkanı Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Yunus Akgül, Trabzon Hüseyin Avni Aker stadında yapılacak açılış töreninin saat 17.30’da başlayacağına hatırlatarak, “TRT’den de naklen yayınlanacak ve tüm dünyanın izleyebileceği açılışın törenini için hazırlıklarımız sürüyor. Açılış töreni 12 ülke temsilcisi sporcuların izleyicileri selamlaması ile başlayacak “dedi.

Yunus Akgül şunları söyledi:“İstiklal Marşımızın okunması, sporcu ve hakem yeminlerinin yapılmasından sonra, ünlü Türk sporcuları oyunlar meşalesini taşıyacaklar. Pyro ve lazer gösterisi yapılacak. Halk oyunları ve semazen gösterileri ile uçan adamların programı izlenecek.

Törenin son bölümünde, Türkiye’ye tek Eurovisiyon birinciliğini kazandıran Sertap Erener’in sahne alacağını belirten Yunus Akgül, Yrd. Doç. Dr. Engin Erşan yönetiminde hazırlanan ve 200 kişiden oluşan Trabzon Kolbastı ekibinin ilk gösterisini de açılış töreninde yapacağını ve bunun yaklaşık 8 dakika süreceğini bildirdi.

Yunus Akgül, statü gereği açılışın biletli olacağını, ancak biletlerin sembolik bir fiyatla tanesi 1 liradan satılacağını da sözlerine ekledi.