26.06.2007

 

Bakan Faruk Özak, Karadeniz Oyunları Hazırlıklarını Yerinde İnceledi

 

Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Özak, Karadeniz Oyunları’nın bölge ve ülke için çok önemli bir organizasyon olduğunu hatırlatarak, “Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü büyük işler yaptı, yapıyor. Zihniyet değişti. Tesisler arttı. Kalite arttı” dedi.

 

 

Karadeniz Oyunları’nın hazırlıkları için üs olarak seçilen Trabzon Sporcu Kamp Eğitim Merkezi’nde beraberinde Vali Nuri Okutan, milletvekili Cevdet Erdöl olduğu halde incelemelerde bulunan Faruk Özak’a Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay bilgi verdi.

Oyunlarda gönüllü olarak görev yapacak yaklaşık 700 kişinin eğitimi için düzenlenen toplantılardan birine de katılan ve bir süre eğitimci dinleyen Bakan Özak, zaman zaman insan davranışları ile ilgili sorulara da cevap verdi.

Gönüllülük esası ile hizmet vereceklere kısa bir konuşma yapan Bakan Özak, şunları söyledi:“Hareketin en güzeli ve en kazandırıcı olanı gönüllülüktür. Sizler çok önemli bir organizasyonda görev alacaksınız. Özellikle spor günümüzde en önemli tanıtım ve kamuoyu oluşturma aracı haline gelmiştir.

Türkiye sporda son yıllarda çok önemli işler, organizasyon ve yatırımlar yapıyor. Bu bir zihniyet değişimidir. Bununla tesisler arttı, kalite arttı, sporcu da arttı. Türk halkı bu kazanımlara işini bilen Gençlik ve Spor Genel Müdürü ile devam edecektir.”

Sporun tanıtım kadar, insanların kişilik kazanımında da çok etkili olduğunu vurgulayan Bayındırlık ve İskan Bakanı Özak, şöyle devam etti:

“Spor bana çok şey kazandırdı. Spor herkese bir şeyler kazandırır. Kişilik kazandırır, kazanma azmi kazandırır. Çalışma isteği aşılar.Hele hele bu gibi spor organizasyonlarında gönüllü olarak çalışmak, çok daha anlamlıdır. Her işte gönüllülük esas olmalıdır. Türkiye’nin tanıtımı herkesin görevidir. Bunu Başbakan yaptı. Bakanlar yaptı. Genel Müdürler yaptı, yapıyor. Şimdi sıra sizlerde. Bu görevi en iyi şekilde başarıp, 12 ülkeden gelenlere Türkiye’yi en iyi şekilde tanıtacaksınız.”