26.06.2007

 

Oyunlar Köyü Hazır

 

2 Temmuz Pazartesi günü başlayacak olan 1. Karadeniz Spor Oyunları’nda Oyunlar Köyü olarak hazırlanan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait Karadeniz Teknik Üniversitesi yurtlarında gerekli tadilat ve dizayn çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı.
 

  

Oyunların Hazırlık Düzenleme Kurulu’nda yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün talimatları doğrultusunda yaklaşık 2 aydan beri gereken tadilat çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yurt-Kur Trabzon Bölge Müdürü Münir Özkurt, “Küçük ayrıntılar dışında oyunlara hazırız. Türkiye’nin en iyi kampuslerinden birine sahip KTܒdeki yurtlarımızda sporcu, teknik adam ve idareci olarak yaklaşık 2 bin kişiyi ağırlayacağız” dedi.

Normal şartlarda 3bin 274 kişi kapasiteli 4 blok halindeki yurtların, 6’şar kişilik odalardan 4’er kişilik haline dönüştürüldüğünü belirten Münir Özkurt, şunları söyledi:“Yöneticiler için de her blokta 8 adet olmak üzere toplam 32 tek kişilik odalar hazırlandı. Bunların içinde yıldızlı otel gibi her türlü konfor mevcuttur. Diğer odaların yer aldığı koridor ve alanlarda ilave tuvaletler, lavabolar ve tuşlar ilave edildi. Kantinler yenilendi. Yemekhane olarak kullanılacak kısma ilaveler yapıldı.” dedi.