30.06.2007

 

Faruk Özak Ve Mehmet Atalay Sporcularla Buluştu

 

2 Temmuz Pazartesi günü yapılacak açılışla başlayacak olan 1. Karadeniz Oyunları’na katılacak Basketbol, voleybol ve bisiklet milli takımımızın sporcuları hazırlıklarını Trabzon’da sürdürüyorlar.
 

             

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ile birlikte milli takım sporcularıyla Trabzon’da kahvaltıda buluştu.

Faruk Özak, kahvaltıda yaptığı konuşmada, oyunlar ve olimpiyatlarda başarıdan öte katılmanın önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:
“Olimpiyat bir ruhtur. Kazanmak güzeldir ama ikinci planda gelir. Türkiye, dünya çapındaki başarılar elde etmede son yıllarda büyük mesafeler katetti. Gezegenimizde yaşayanların son yıllarda en fazla ilgilendiği alan spordur. Bilim gelişmede en önde görülse de, spor,sanat ve kültür olmazsa hiçbir işe yaramıyor. Faır Play ruhu içinde sporumuzu ve sporcularımızı geliştirmeliyiz. Türk sporcuları artık büyük işler yapıyorlar.”
 


Faruk Özak, sporu sadece aktif olanların, yani genç olanların yapması gerektiği şeklinde algılanmamasın şart olduğunu vurgulayarak, “Dünya da ileri yaştakilerin yüzde 50’si spor yapıyor. Biz de artık sahip olduğumuz tesislerle bu rakama, hatta daha üzerine çıkmalıyız. Karadeniz Oyunları’nın ülkemizin tanıtımına her açıdan büyük katkısı olacaktır” dedi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay da, Türkiye’nin büyük organizasyonlara artık rahatlıkla imza atabildiğini vurgulayarak, “Tesislerimiz ve imkanlarımız dünyada hiçbir ülkeden geri değil. Eksik olan yörelerdekileri de süratle tamamlıyoruz. Daha büyük organizasyonlara talip olacağız” diyerek şunları söyledi:
 


“Karadeniz Oyunları’nda takım sporlarında şampiyonluk bekliyoruz. Buradaki şampiyonluk, gelecekteki olimpiyatın da işareti olacaktır. Bu nedenle, Karadeniz oyunlarını sıradan bir organize gibi değil, olimpiyat olarak algılıyoruz. Hazırlıklarımızı buna göre yaptık. Hep birlikte bu organizasyondan da yüzümüzün akıyla çıkacağız.”

Konuşmalardan sonra takımların kaptanları Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak’a milli takımların formalarını hediye ederek, toplu olarak fotoğraf çektirdiler.