01.07.2007

 

Karadeniz oyunları için nefesler tutuldu

 

Yarın başlayacak olan 1. Karadeniz oyunları öncesi bir basın toplantısı düzenleyen Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, oyunların mükemmel geçeceğini söyledi.
 

             

2 – 8 Temmuz tarihleri arasında tarihleri arasında Trabzon’ da yapılacak olan 1. Karadeniz Oyunları öncesi bir basın toplantısı düzenleyen Gençlik ve Spor Genel Müdür Mehmet Atalay, her şeyin mükemmel gittiğini söyledi. Atalay, oyunları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ ın açacağını ifade ederek, “Karadeniz oyunları için ülkeler gelmeye başladı.Tesislerimiz ile ilgili hiçbir noksanımız yok.

 

Gelecek yıllar için adaylık sürecini yarın belirleyeceğiz. Bizim son isteğimiz artık Karadeniz insanından, Avni Aker Stadyumu’ n da yapılacak olan açılış seremonisine şölen havasında girmeleri. Daha sonra yapılacak olan maçlarda da milli takımımız ve diğer ülkeleri desteklemelerini istiyoruz. Avni Aker Stadyumu’ n da çok iyi bir açılış organizasyonu yapacağız” diye konuştu.

Atalay, oyunlar için 50 Trilyonluk bir harcama yaptıklarını da ifade ederek, “Bunu sponsorlarımız ve kendi bütçelerimizden ayırdığımız kaynaklarla karşıladık. Bu oyunlar Trabzon’ a çok şey katacak. Oyunlar Trabzon’ a hem maddi anlamda hem manevi anlamda çok büyük katkı sağlayacak” diye konuştu. Atalay, daha sonra basın toplantısında hazır bulanan Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Babacan, Taekwando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Spor Toto Teşkilat Müdürü Bekir Yunus Uçar, Milli Taekwandocu Bahri Tanrıkulu ile, oyunların açılış gösterisinin yapılacağı Hüseyin Avni Aker Stadyumu’ n da incelemelerde bulundu ve uçan adamların yaptığı kısa gösteriyi izledi.

 

 
Atalay, daha sonra kampta bulunan futbol milli takımımızı ziyaret etti