02.07.2007

 

2.Karadeniz Oyunları Romanya’da
 

 

İlki Trabzon’da yapılmakta olan Uluslararası Karadeniz Oyunları’nın ikincisi Romanya’nın sahil şehri Köstence’de yapılacak.
 

Trabzon’dan bütün dünyaya sevgi, dostluk ve barış mesajları veren 1. Karadeniz Oyunları dün muhteşem bir açılış töreniyle başlarken, 2. Karadeniz Oyunları’nın da Romanya’da yapılması kararlaştırıldı. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ve Karadeniz Oyunları’na katılan yabancı ülke temsilcilerinin iştirak ettiği toplantıdan 2010 Karadeniz Oyunları’nın Romanya’da yapılması kararı çıktı.

Romanya Spor Bakanı Octavian Bellu, memnuniyetini dile getirerek, “Karadeniz Oyunlarının ülkeler ve toplumlar arasında dostluk ve barışı pekiştirici gücüne yürekten inanıyorum. Türkiye’nin bu konudaki tüm çabalarını takdirle karşılıyor ve destekliyorum. Bu organizasyonun Trabzon’dan sonra, Köstence’de devam edecek olması sevincimizi artırıyor. Türk dostlarımızı ve bütün katılımcı ülke dostlarımızı 2010’da Romanya’nın güzel şehri Köstence’de yapılacak 2. Karadeniz Oyunları’na şimdiden davet ediyorum” dedi.