03.07.2007

 

Karadeniz Oyunlarında ilk madalya bisikletten geldi
 

Trabzon’da dün başlayan 1. Karadeniz Oyunlarında ilk altın madalya bisikletçilerimizden geldi. Oyunların ilk gününde 90 kilometrelik Hopa-Rize etabında Milli takım sporcumuz Mustafa Sayar, 2.17.40’lık derecesi ile altın madalya kazandı. Yunanistanlı rakibi Georgios Karatzios ile yarışın başından itibaren kıyasıya mücadele eden sporcumuz Sayar finişe rakibi ile aynı anda girdi. Foto finiş sonucu sporcumuz altın madalyanın sahibi oldu. Yarışmada ikinciliği 2.17.40 ile Yunanistanlı sporcu Georgios Karatzios elde ederken üçüncülüğü yine Türk Milli takımından İsmail Aksoy 2.10’luk derecesiyle elde etti.
 


6 ÜLKEDEN 35 SPORCU YARIŞTI


Toplam 90 kilometrelik Hopa-Rize etabındaki Karadeniz sahilinde 6 ülkeden 35 sporcu muhteşem bir performans örneği sergilediler.Yarışan başından itibaren yeşilin tüm tonlarını görerek yarışan sporcular, havanın fazlaca nemli olması nedeni ile zor anlar yaşadılar. Yarışan ilk bölümünde guruptan fazla kopmalar yaşanmadı. Ancak son bölümlerde sporcumuz Mustafa Sayar ile Yunanistanlı Georgios Karatzios arasında müthiş bir mücadele vardı. Etabın son kilometrelerine birlikte giren sporcular Rize’deki finişi de birlikte göğüslediler.
Hakemler tarafından foto finişe bakılıp yarışmanın sonucu belirlendi ve sporcumuz Mustafa Sayar Hopa-Rize etabının birincisi oldu.
Bisiklet müsabakalarının ikinci gününde bugün 75 kilometrelik Rize-Trabzon etabı koşulacak.